30 Eylül 2010 Perşembe

Akçay: "Galibiyet özgüven sağlayacaktır"

Akçay: "Galibiyet özgüven sağlayacaktır"

TKİ Tavşanlı Linyitspor teknik direktörü Mustafa Akçay, 3 Ekim'de deplasmanda yapacakları Adanaspor maçından yenilmeden dönmelerinin takıma özgüven sağlayıp gelecekle ilgili bazı çalışmalara ışık tutacağını söyledi..Akçay, yaptığı açıklamada, Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesindeki kulüp tesislerinde günde çift idman yaparak Adanaspor karşılaşmasına hazırlandıklarını anlattı.

Adanaspor'un saha ve taraftar avantajını değerlendirerek baskılı olmasını beklediklerini ifade eden Akçay, şöyle konuştu:
''Zor bir maç olacak. Uzun süreden beri dirençli bir takım görüntüsü veriyorduk. Bolu müsabakası bunu biraz bozdu. Ancak takımımızın direnç ve mücadele gücü yüksek. Bu ligde kendini ifade etmeye çalışan bir takımız. Bu maçın televizyondan naklen yayınlanacak olmasıyla oyuncularımızı da topluma sunmuş olacağız. Sanıyorum seyir zevki yüksek, her skora açık bir maç olacak. Oradan yenilmeden dönmemiz bize hem öz güven sağlayacak hem de gelecekle ilgili bazı çalışmalarımıza ışık tutacak. O nedenle müsabakayı çok önemsiyoruz, çok da değer veriyoruz. Rakibimize de değer veriyoruz. Çünkü güçlü ve uzun süreden beri kazanamayan bir rakibimiz var. Kendi evinde seyirci avantajıyla bize baskı kurmaya çalışacaklardır. O nedenle bizim açımızdan da zor geçecek. İnşallah istediğimiz sonucu alarak döneriz.''

Genel Kaptan Murat Eran ise karşılaşmanın kendileri ve rakipleri için çok önemli olduğunu kaydetti.
Her iki takımın bunu çıkış maçı olarak gördüğünü dile getiren Eran, ''Onlar da biz de galibiyetle çıkabiliriz. Maç bu ortamda yapılacak. Bu nedenle sert ve agresif oynanabilir. Bizim şu anda bir sakatımız yok, onlarda bir cezalı var. Moralimiz çok iyi. Geçtiğimiz sezon da ilk 7 maçımızda gol atamadık, ama sonuçta klasman birincisi olup play-off etabına yükseldik. Adanaspor maçı da bizim için çıkış olabilir'' diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...