18 Eylül 2010 Cumartesi

Tavşanlılı "Meteorlar" !

Bank Asya 1. Lig'de bu sezon ilk kez mücadele etmeye başlayan Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinin takımı TKİ Tavşanlı Linyitspor'a ''Meteorlar'' lakabı takıldı.Genel Kaptan Murat Eran yaptığı açıklamada, kulüp yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda takıma ''Meteorlar'' lakabını uygun gördüklerini söyledi.

''Göktaşı'' anlamına gelen lakabı, Tavşanlı'nın bir kömür şehri, TKİ Tavşanlı Linyitspor'un ise kömür işçilerinin kurduğu bir takım olmasından dolayı tercih ettiklerini anlatan Eran, şöyle konuştu:
''Nasıl ki Fenerbahçe 'Sarı Kanarya', Galatasaray 'Cim Bom', Beşiktaş 'Kara Kartal', Trabzonspor 'Karadeniz Fırtınası', son şampiyon Bursaspor da 'Timsahlar' lakaplarıyla anılıyorsa, Bank Asya 1. Lig'de başarılı olmayı hedefleyen kırmızı siyahlı takımımız da 'Meteorlar' diye anılacak. Linyit kömürüyle anılan ilçenin takımı olduğumuz için 'Meteorlar' lakabını uygun bulduk. Bu lakabı somutlaştırıp yeni aldığımız takım otobüsümüze giydirme yaptık. Otobüsün bir yanında kırmızı siyah formasıyla koşan ve koşarken kramponlarından ateş topları çıkan futbolcu fotoğrafı, diğer yanında ise ateş kırmızısı ve siyah renkler arasında Tavşanlı Linyitspor yazısı yer alıyor. Önünde de 'Meteorlar' yazısı bulunan otobüsümüzün yanlarında küçük parçalar halinde meteor resimleri bulunuyor.''

Takımın yeni otobüsünün önünde poz veren yönetici, teknik heyet ve futbolcular, yarın deplasmanda Boluspor ile oynayacakları karşılaşma için Bolu'ya hareket etti.

1 yorum:

  1. keşke otobüsün fotoğrafını da ekleseydiniz,

    ayrıca meteorlar yerine "siyah inci" daha hoş olurdu

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...