23 Kasım 2011 Çarşamba

Demirbakan: Zorlu bir fikstürden geçiyoruz

TKİ Tavşanlı Linyitspor'un Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan, çok zorlu bir fikstürden geçtiklerini ancak oyuncularının üstün gayreti ile Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'u yenmeyi başardıklarını söyledi. 

Bank Asya 1. Lig'de, sahasında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'u 4-2 yenen TKİ Tavşanlı Linyitspor'un Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan, ''Çocuklar çıktı, oynadılar, kazandık'' dedi.
Demirbakan, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında, fikstür dezavantajına sahip olduklarını söyleyerek, 3 günde bir maç yapmak zorunda kaldıklarını ve rakiplerinin kendilerinden birer gün daha fazla dinlendiğini savundu.
Beraber ve ortak oynamayı bilen bir kadroya sahip olduklarını belirten Demirbakan, ''Çocuklar çıktı, oynadılar ve kazandık. Biz bir şey yapmadık. Yenildiğimiz zaman ben bir şey yapmışımdır, benim yüzümden olmuştur. Yendik, kazandık, hepsine teşekkür ederim. Taraftara da teşekkür ederim. Bilhassa kale arkası tribününde bizi destekleyenlere, hepsine teşekkür ederim. Benim orta saha adamım bugün altıpasta gol pozisyonuna girip gol atıyor. Gol pozisyonuna girmeyen orta saha oyuncum yok. Daha önceleri o orta saha adamları kendi 18'inin önünde öyle duruyordu. Takımımın performansı buna göre değerlendirilmeli'' ifadelerini kullandı.
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Yardımcı Antrenörü Mehmet Erdoğan ise karşılaşmanın 26'ncı saniyesinde yedikleri golün oyun düzenlerini alt üst ettiğini söyledi.
Pas yüzdesi iyi olan bir takım olmalarına rağmen bu maçta futbolcularının kapasitelerinin üzerine çıkamadığını dile getiren Erdoğan, ''Ne yazık ki savunma ve hücum prensiplerini tam anlamıyla yerine getiremediğimiz için farklı bir şekilde mağlup olduk. Tavşanlı takımı bizden çok istedi, daha arzuluydu. Haklı bir galibiyet aldılar. Tavşanlı takımını kutluyorum'' diye konuştu.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...