11 Ocak 2012 Çarşamba

"Kazanmayı alışkanlık haline getirmeliyiz"


Kazanmayı alışkanlık haline getirmeliyiz

Seçsev, yaptığı açıklamada, devre arası hazırlık kampını Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde sürdürdüklerini bildirdi.

Spor Toto 3. Lig'den Spor Toto 2. Lig'e yükseldiği sezon çalıştırdığı takıma yeniden dönmekten mutluluk duyduğunu belirten Seçsev, tesisleşme bakımından önemli adımlar atılması gerektiğini ifade etti.

16 haftalık ilk bölüm sonunda devraldığı takımda oyuncuların moral ve motivasyonunun yetersiz olduğunu belirlediğine işaret eden Seçsev, şöyle devam etti:
''Art arda gelen mağlubiyetlerle takımda özgüven sorunu oluşmuştu. İlk çalışmamız bu sorunu gidermek üzerineydi. Birlikteliği ve kendine güveni yeniden sahaya yansıtabilmek için çaba sarf ettik. Bunları yaparken de takımdaki mevki sıkıntısını belirledik ve onun da çalışmasını yaptık. Şu ana kadar 6 oyuncu transfer ettik. Transferlerin takıma uyumu bir müddet sıkıntı teşkil edebilir. O süreci hızlı atlatabilirsek daha çabuk verim alabileceğiz. Takımın kısa sürede büyük ivme kaydettiğini görüyorum.''

Seçsev, Emrah Kaya'nın kendisi göreve gelmeden önce yönetim tarafından transfer edildiğini, kaleci Yavuz Eraydın, Ümit Tütünci, Faruk Bayar, Emre Okur ve Mustafa Emre Horoslu'nun ise hazırladığı rapor doğrultusunda takıma dahil edildiğini anlattı.

Kampta oyuncuların istekli olduğunu söyleyen Seçsev, şöyle konuştu:
''Futbolda her şey olur ama ben mağlubiyeti düşünerek sahaya çıkan bir teknik adam değilim. Takımıma güveniyorum. Futbolcularımın da bu güveni boşa çıkarmayacağına eminim. Bunun yanında galibiyette nasıl seviniyorsak, mağlubiyette de göğüs germek biz teknik adamlara düşüyor. İlk maçımızı deplasmanda Kayseri Erciyesspor ile yapacağız. Onlar diri ve iyi bir takım, ancak bizim için bu durumun fazla önemi yok. Bizim felsefemiz, sahada koşan, mücadele eden, istediği oyunu rakibine kabul ettiren yapı içinde oynamaktır. Kazanmayı alışkanlık haline getirecek bir takım olmayı hedefliyoruz. Öyle olunca sezon sonu için hesap yapmayı başkalarına bırakırsınız.''

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...