16 Mayıs 2013 Perşembe

Bizim için şanssız bir sezondu

TKİ Tavşanlı Linyitspor Kulübü Başkanı Oktay Semih Koçyiğit, takımın son maçta Göztepe'yi yenerek ligde kalmasına ilişkin, "Bu işin sadece parayla olmadığını ama parasız da olmadığını, başarının birçok faktörden oluştuğunu bir kez daha anlamış olduk" dedi.

Semih Koçyiğit yaptığı açıklamada, 2012-2013 sezonunun kendileri için çok kötü başladığını söyledi.

Devre arasında toparlanmaya çalıştıklarını ancak teknik direktör Arif Peçenek'in vefatının ardından ciddi sorunlar yaşadıklarını dile getiren Koçyiğit, şöyle devam etti:
"TKİ Tavşanlı Linyitspor Kulübü olarak kötü olaylarla karşı karşıya kalmamıza rağmen halkın desteğiyle ligde kalabildik. Şimdi her şey yeniden başlayacak. Bu işin sadece parayla olmadığını ama parasız da olmadığını, başarının birçok faktörden oluştuğunu bir kez daha anlamış olduk. Genel anlamda bizim için şanssız bir sezondu ama ligde kalmayı başardık."

Haziran ayında kongre yapılacak
Koçyiğit, sezonun ilk yarısında olağanüstü kongreyle göreve geldiklerini hatırlattı. Gelecek ayın ilk haftasında kongre yapacaklarını anlatan Koçyiğit, transfer çalışmalarını yeni yönetimin yapacağını kaydetti.

Koçyiğit, futbolculardan Akeem Oriyomi Agbetu ve Ferhat Çulcuoğlu'nun sözleşmelerinin sona erdiğini, 15 oyuncunun mukavelelerinin ise sürdüğünü belirterek, şöyle konuştu:
"Takım planlaması çok önemli. Bizim geçen sezon böyle bir şansımız olmadı. Yönetime gelecek arkadaşların bu sıkıntıları yaşamaması lazım. Kendi planlarını kendileri yapsın. Bu yüzden kongreyi bekliyoruz. Bu yönetim değişecek. Gelen yönetim, kalacak ve gidecek oyunculara karar verecek. Kurum takımı olduğumuz için aday olma gibi bir şansımız yok. Genelde müessese müdürlerinin takdiriyle başkan ve yöneticiler atanıyor. Bize hazirana kadar görev verilmişti. Görevimizi tamamladık."

Aynı zamanda kulüp doktoru olarak görev yaptığını hatırlatan Koçyiğit, yeni yönetimin istemesi halinde bunu sürdürebileceğini sözlerine ekledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...