5 Mayıs 2013 Pazar

Son takım İzmir'de belli olacak!


PTT 1. Lig'de 2 takımın küme düşmesi kesinleşirken, 3. biletin sahibinin belirlenmesi son haftaya kaldı. Ligden düşecek son takım Göztepe-Tavşanlı Linyitspor maçında belli olacak.


PTT 1. Lig'de son haftaya girilirken Ankaragücü ve Kartalspor'un küme düşmesi kesinleşti. Küme düşecek son takım ise son haftada belli olacak.
 
Şu anda 16. sırada bulunan Tavşanlı Linyitspor düşmeye en yakın takım, acak kümede kalmak için de başka takımların alacağı sonuçlara ihtiyacı yok. Göztepe ile deplasmanda karşılaşacak olan Linyitspor kendi göbeğini kendi kesebilecek. Tavşanlı bu zorlu deplasmanda galip gelebilirse kümede kalacak ve Göztepe düşen son takım olacak.
  

Linyitspor kendi göbeğini kesme avantajına sahip ancak Göztepe de aynı şekilde başta maçlara bakmadan, üstelik de kendi sahasında oynayacağı bir maçta en azından 1 puan alarak kümede kalabilmek gibi daha bir büyük avantaja sahip. Rakibinden 2 puan yukarıda olan İzmir temsilcisi, kendi saha ve seyircisi önünde oynayacağı maçta mağlup olmazsa ligde kalacak ve ligden düşen son takım Linyitspor olacak.
 
Bu arada Tavşanlı Linyitspor'dan sadece 3 puan önde olan Samsunspor, ilk bakışta küme düşme ihtimali olan takımlardan biri gibi görünse de altında yer alan iki takımın birbiriyle oynayacak olmasından dolayı ligde kalmayı garantiledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...