29 Eylül 2013 Pazar

Mersin-Tavşanlı maçının ardından..

Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Hakan Kutlu, TKİ Tavşanlı Linyitspor'u 2-0 yendikleri maçla ilgili, "Çok önemli ve kazanılması gereken bir maçtan galip ayrıldığımız için mutluyuz" dedi.


Kutlu, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, 9 günde 3 önemli maç oynadıklarını ve önemli galibiyetler aldıklarını söyledi.
İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının ardından aldıkları bu galibiyetin altın değerinde olduğunu ifade eden Kutlu, şunları belirtti:
"Çok önemli ve kazanılması gereken bir maçtan galip ayırlıdığımız için mutluyuz. Tavşanlı çok koşan mücadele eden bir takım. Zorlu bir rakibe karşı önemli bir mücadele verdik. Maça çok iyi başladık, oyuna hakim olan takım bizdik. Çok sayıda gol pozisyonuna girdik. Pozisyonların yanı sıra rakibe çok fazla pozisyon imkanı da vermedik. Verilmeyen iki penaltımız bir golümüz var. İnşallah önümüzdeki süreçte daha da iyi olacağız."
Kutlu, ligin 8. haftasında oynayacakları Fethiyespor maçını kazanarak daha da güçlenmek istediklerini sözlerine ekledi.
 -TKİ Tavşanlı Linyitspor cephesi-
TKİ Tavşanlı Linyitspor Teknik Direktörü Erol Tok ise iyi bir oyun ortaya koymalarına rağmen maçın galibi olamadıklarını söyledi.
Maçta kendilerine haksızlık yapıldığını öne süren Tok, şunları kaydetti:
"İlk yarıda tartışmalı bir pozisyon var. Penaltı mı değil mi belli değil. Bu pozisyondan dolayı devre arasında hakemin bir dövülmediği kaldı. Bu tür olaylar bizim sahamızda olsaydı sahamız kapatılırdı. Türkiye'de bu ayrımcılığın olmasını istemiyorum. Mücadele ettik ama ileri çıkamadık. Çünkü her hareketimiz faul olarak değerlendirildi. Çok çevik bir takım değiliz ama bu kadar da kolay yenilmezdik. Onun için insanların biraz emeğe saygı göstermesi gerektiğini düşünüyorum. Mersin İdman Yurdu iyi mücadele etti ama hakemin tutumu çok da iyi değildi. Hakem bizi oynatmadı. Her hareketimizi faul olarak değerlendirdi."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...