12 Ocak 2011 Çarşamba

"Gücümüz ortaya çıkıyor"

"Gücümüz ortaya çıkıyor"

TKİ Tavşanlı Linyitspor teknik direktörü Mustafa Akçay, yaptıkları hazırlık maçlarının, takımının performansı ve gücünü daha açık ortaya çıkardığını söyledi.Devre arası kampını Antalya'da sürdüren Bank Asya 1. Lig ekiplerinden TKİ Tavşanlı Linyitspor'un teknik direktörü Mustafa Akçay, 2. lig takımlarıyla yaptıkları hazırlık maçlarının, takımının performansı ve gücünü daha açık ortaya çıkardığını söyledi.

Antalya'nın Belek ilçesinde kamp yapan TKİ Tavşanlı Linyitspor, hazırlıklarına öğle ve akşam olmak üzere günde iki antrenmanla devam ediyor.

Kırmızı-siyahlı ekip, hazırlık maçlarında Hollanda 2. Ligi takımlarından Roosendaal'ı 4-1 yendi, Fortuna Sittard ile 1-1 berabere kaldı. Antrenmanlarda 4 yabancı futbolcuyu deneyen TKİ Tavşanlı Linyitspor, kamptaki son hazırlık maçını Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden İskenderun Demir Çelikspor ile yapacak.

Akçay, Antalya'da taktik, teknik ve kondisyon ağırlıklı bir kamp dönemi geçirdiklerini bildirdi.

Hazırlık maçlarında oyuncularının performansını beğendiğini anlatan Akçay, şöyle devam etti:
''2. lig takımlarıyla hazırlık maçları yapıyoruz. Bunlar takımımızın performansı ve gücünü daha açık olarak ortaya çıkaran müsabakalar oluyor. Bütün oyuncularımıza bu dönem içinde şans vererek onlardan daha sonra nasıl faydalanacağımızı bir nevi test etmiş oluyoruz. Kampa katılan yabancı oyuncuları da eksik mevkilerde deneme imkanı buluyoruz. Yoğun ve tempolu geçen kamp süresini dolu dolu yaşıyoruz.''

Akçay, yabancı kontenjanından dolayı denedikleri 4 yabancı oyuncu takıma dahil etmelerinin mümkün olmadığını ifade ederek, hücuma dönük sol kanat ve orta saha mevkilerine iki yabancıyı transfer edebileceklerini belirtti.

Hazırlık karşılaşması oynadıkları Hollanda takımlarının saha içinde daha iyi organize olduklarını ve disiplini ön planda tuttuklarını gözlemlediğine işaret eden Akçay, bu anlamda da öğrenecekleri şeyler olduğunu kaydetti.

-''BÜTÜN İDEALİMİZ VE AMACIMIZ BU LİGDE KALMAK''-

Akçay, ligin ilk devresinde ilk 5 maçtaki kötü performansın son 11 maçta tersine dönmesi ve iyi bir çıkış yakalayarak devreyi 6. sırada bitirmelerinin, kulüp yönetiminin teknik heyet ve futbolcularına güvenmesiyle başarıldığını anlattı.

İlk 5 maçtaki başarısızlığın, oyuncularının kendine güven duygusunun eksikliğinden de kaynaklandığını dile getiren Akçay, ''Oyuncularımız kendini ifade etmenin kolaylığı ve yöntemini, ancak ilk 5 maçtan sonra bulabildiler. Bu, ifade ediliş biçimi ve kendilerinin bu ligin oyuncusu olduğunu kabul ettirebilme çabaların süreciydi. Bu süreci uykusuz geceler yaşayıp acılar çekerek geçirdik. 6'ncı maçımızla kendimizi ifade etmeyi öğrenmemiz, hem sahaya uyum hem oyuna uyum hem de skora yansıyarak kendini gösterdi'' diye konuştu.

Akçay, ''TKİ Tavşanlı Linyitspor'un hedefi nedir'' sorusunun sıkça sorulduğuna dikkati çekti.

Ligin zorluğu ve kendisine özgü enerjisinden dolayı lig başlamadan ortaya koydukları ligde kalma felsefesini sürdürdüklerini ifade eden Akçay, şunları kaydetti:
''Kulüp yönetimi ya da yakın kişiler değişik hedefler işaret edebilir. Kendi hedeflerini kulübün bulunduğu yer ve potansiyeli üzerinden söyleyebilir. Buna hiçbir şekilde teknik adam olarak ne müdahale etme ne de yönlendirme şansım olur. Çünkü takımımızdaki demokratik ortamda kişilerin ideallerini konuşmalarına engelimiz olamaz. Biz teknik heyet olarak kendimize belirlediğimiz hedefi asla değiştirmedik. Bu ligde kalmak üzere belirlediğimiz organizasyon ve planlarımızı aynen sürdürüyoruz. Bütün idealimiz ve amacımız bu ligde kalmak ve bu ligin kalıcı takımı olma yönündeki hareketimizi sonuna kadar sürdürmektir.''

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...