2 Nisan 2011 Cumartesi

Kütahya'da maç sonu !


Kütahya'da maç sonu !

Bank Asya 1. Lig'de Denizlispor'u yenen TKİ Tavşanlı Linyitspor'un teknik direktörü Mustafa Akçay, 55-60 arasında puana ulaşmaları halinde ilk 2'den Spor Toto Süper Lig'e gidebilecekleri düşüncesinin kendisini cesaretlendirdiğini söyledi.

Akçay, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında, Denizlispor'un, sahalarında oynadıkları veya oynayacakları karşılaşmalar içerisinde en fazla ofansif oyuncuyu elinde bulunduran takım olduğunu bildirdi.

Rakiplerinin çok fazla argümanı bulunduğuna işaret eden Akçay, ''Denizlispor, evimizde oynarken arkada bırakacağımız boşlukların değerlendirilmesi yönünde zengin oyunculara sahipti. Bu bizi düşündürüyordu. Özellikle maçın başından sonuna kadar savunmada rakibe boşluk bırakılmaması konusundaki uyarılarımız, oyuncularımız tarafından yerine getirildi. Rakibimizin yakaladığı bir veya iki pozisyon dışında müsabakanın genelinde kontrol elimizdeydi. İstediğimizi aldık'' dedi.

Akçay, TKİ Tavşanlı Linyitspor'un şu andaki çizgisinin, bir takımdaşlık örneği göstererek yıldızı olmadan birtakım eylemleri ve sonuçları alabilecek enerjiyi toparlayabildiğini göstermesi bakımından önemli olduğunu anlatarak, şöyle konuştu:
''Bundan sonraki süreçte neler olabilir? Kümede kalmayla ilgili şıkkı şu an unutmuş olduk. Bundan sonra direkt çıkış ya da ilk 6'ya girmeyle ilgili önümüzde hedef var. Bu iki hedeften herhangi birine ulaşmış olmak, bu takımın şampiyon olmasıyla eşdeğer olarak algılanmalı ve bu şekilde değerlendirilmeli. Yaptığımız hesaplara göre sahamızdaki maçları kazanırsak ilk 6'ya kalabileceğimizi düşünüyorum. 55-60 arasında puana ulaştığımız takdirde ilk 2'den Spor Toto Süper Lig'e gidebileceğimiz düşüncesi beni cesaretlendiriyor.''

-DENİZLİSPOR CEPHESİ-
Denizlispor Teknik Direktörü Serhat Güller ise bazı şeyleri değiştirmek için çıktıkları karşılaşmada çok kötü oynamadıklarını, ancak istediklerini sahaya yansıtamadıklarını ifade etti.

Özellikle ilk yarıda kontrollü, dengeli oynarken ön tarafta fazla etkili olamadıklarını dile getiren Güller, şunları söyledi:
''90 dakikanın geneline baktığımızda uzaktan atılan şutlar dışında rakibimize pozisyon vermedik. Maalesef frikikten yediğimiz bir gol bizi moral olarak da geriye itti. İkinci yarıda futbol adına iyi şeyler yapmak ve maçı çevirmek için sahaya çıktık. Bunda oyunun bazı bölümlerinde başarılı da olduk. Ancak yakaladığımız pozisyonları değerlendirmeye muvaffak olamadık.
Sonuç itibariyle kaybettiğimiz bir maç oldu. Çok üzgünüz. Böyle bir sonucu, daha doğrusu yenilgiyi beklemiyorduk. Zaten 2-3 haftadır oynadığımız oyunların karşılığını puan olarak alamıyoruz. Bu bizi sıkıntıya soktu. Genel anlamda baktığımızda daha oynanacak maçlarımız var.
Bu maçlarda en iyi sonuçları alarak Denizlispor'u temsil edip ligin sonuna kadar bu yarışta var olduğumuzu göstermemiz lazım. Bundan sonraki çabamız sadece bu olacaktır.''

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...