17 Nisan 2011 Pazar

Kütahya'da maçın ardından..


Ordu'da maçın ardından..

Bank Asya 1. Lig'de Orduspor ile berabere kalan TKİ Tavşanlı Linyitspor'un teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, ''Her iki taraf da birer puan kazanmış gibi gözükse de ikişer puan kaybetti'' dedi.

Akçay, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmanın iki takım için önemli bir randevu olduğunu ifade etti.

Rakiplerinin bir haftadan bu yana maça Bursa'da hazırlandığını anımsatan Akçay, şöyle konuştu:
''Orduspor, bu müsabakaya var oluş müsabakası olarak bakıyordu. Bizim açımızdan da önemliydi. Çünkü artık ligin boyu kısalmıştı. Kalan 5 müsabaka içerisinde önemli virajlardan biriydi. Her iki taraf için gidip gelen bir maç gibi gözükse de ağırlık ve gol pozisyonu sayısı olarak daha öndeydik. Bütün her şeyi yok sayarak son dakikadaki pozisyonu değerlendirmiş olsaydık bugün üç puan bizim olacaktı. Rakibimizin de gücünü gösterdiği bir müsabaka oldu. Her iki takımın oyuncularını kutlamak lazım. Bu stresli ortamda ve baskı altında centilmence mücadeleyi sürdürdüler. Her iki taraf da birer puan kazanmış gibi gözükse de ikişer puan kaybetti.''

-ORDUSPOR CEPHESİ-
Orduspor Teknik Direktörü Metin Diyadin ise Kütahya'ya gelirken üç puanın kendileri için önemli olduğunu bildiklerini belirtti.

Maça iyi başladıklarını ve özellikle ilk yarıda tamamen oyunun hakimiyetinin kendilerinde olduğunu dile getiren Diyadin, şunları kaydetti:
''İkinci yarıda yakaladığımız üç net yüzde 100 pozisyonumuz var. Kazanma arzumuz var ama gol yollarında sıkıntımız olunca buradan istemediğimiz bir sonuçla ayrılıyoruz. Yakaladığımız pozisyonlarla galip gelmemiz gerekirdi. Uzatma dakikalarında rakibimizin kaçırdığı net bir gol pozisyonu var. Öyle bir maç oldu ki, uzatma dakikalarında rakibimizin girdiği net pozisyon gol olsa iyi oyunumuza rağmen mağlubiyetle ayrılabilirdik. Önümüzdeki 4 maçı en iyi şekilde değerlendirip play-off bölümüne katılmak istiyoruz. Play-off için yukarıdaki üç takım hariç diğer 5 takımla şansımız eşit. Bundan sonraki haftalarda birçok şeyin değişeceğine inanıyorum. Opsiyonsuz bir pozisyon. Her puan kaybı sıkıntı yaratabilir. Rakiplerin alacağı sonuçlar da tabi ki önemli ancak 4 maç sonunda play-off bölümüne katılacağımıza inanıyorum.''

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...