11 Kasım 2012 Pazar

Tavşanlı galibiyeti hatırladı!

PTT 1. Lig'de Ankara'da oynanan maçta Tavşanlı Linyitspor, Ankaragücü'nü 1-0 mağlup ederek 6 hafta aradan sonra 3 puanla tanıştı.PTT 1. Lig'de 11. hafta maçında Ankara'da Tavşanlı Linyitspor, Ankaragücü'nü 1-0 mağlup etti.
Maç öncesinde iki takımda da sakat ve cezalı oyuncu bulunmuyordu. Konuk Tavşanlı Lintiyspor, ilk kez yeni teknik direktörü Arif Peçenek ile sahaya çıkıyordu. Bu maçın Arif hoca için de farklı bir anlamı vardı ve uzun yıllar Ankaragücü kalesini korumuş ve sarı-lacivertli ekibin altyapısında görev yapmıştı.
30. dakikada Tavşanlı Linyitspor, sol kanat oyuncusu Mesut Saray ile 1-0 öne geçti.
İlk yarıda iki takım da gol pozisyonu üretmesine rağmen başarılı olamadı ve devre 1-0 Tavşanlı Linyitspor üstünlüğü ile sona erdi.
İki takım da aynı onbirlerle ikinci yarıya başladı. İlk değişiklik Ankaragücü'nden geldi ve 61. dakikada orta saha oyuncusu Serkan Şirin'in yerine 95 doğumlu genç sol kanat oyuncusu Hasan Ayaroğlu oyuna girdi.
Tavşanlı Linyitspor ise ilk değişikliğini 78. dakikada yaptı ve tecrübeli orta saha oyuncusu Özgür Yıldırım'ın yerine stoper Hakan Çevik oyuna dahil oldu.
Ankaragücü ikinci değişikliğini 79. dakikada yaptı ve Mehmet Taşçı'nın yerine Mehmet Umut oyuna girdi. Ankaragücü teknik direktörü Yılmaz Özlem beraberlik için hamlelerine ara vermeden devam ediyordu ve son değişiklik 84. dakikada geldi ve Kaan Kanak'ın yerine Enes Kubat oyuna girdi.
Konuk Tavşanlı Linyitspor ise ikinci değişikliğini 87. dakikada Ümit Tütünci'nin yerine genç Ömürcan Yıldırımlı'yı alarak yaptı. Son değişiklik de 1 dakika sonra yapıldı ve sol bek Osman Fırat'ın yerine Mustafa Emre Horoslu oyuna girdi.
Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve maç konuk Tavşanlı Linyitspor'un 1-0'lık üstünlüğü ile sona ermiş oldu.
Bu sonuçla Ankaragücü 4 puanla ligin dibine demir atarken, Tavşanlı Linyitspor ise puanını 10'e yükseltmiş oldu.
ANKARAGÜCÜ: 0 - TAVŞANLI LİNYİTSPOR: 1
Stat: 19 Mayıs
Hakemler: Aytekin Durmaz, Bülent Gökçü, Deniz Turgut
Ankaragücü: Bayram Olgun, Orhan Evci, Volkan Geyik, Ümit Kurt, Mehmet Taşçı (Dk. 80 Umut), Aytaç, Bilal Gülden, Serkan Şirin (Dk. 61 Hasan Ayaroğlu), Gökhan, Kaan Kanak (Dk. 84 Enes), Timur
TKİ Tavşanlı Linyitspor: Metin Erol, Mehmet, Murat Özavcı, Bilal Özdemir, Osman Fırat (Dk. 88 Emre Horoslu), Özgür Yıldırım (Dk. 79 Hakan Çevik), Ferhat Çulcuoğlu, Mesut Saray, Faruk Bayar, Ümit Tütünci (Dk. 90 Ömürcan Yıldırımlı), Emre
Gol: Dk. 30 Mesut Saray (TKİ Tavşanlı Linyitspor)
Sarı kartlar: Dk. 27 Ümit Kurt, Dk. 86 Bayram Olgun (Ankaragücü), Dk. 86 Emre (TKİ Tavşanlı Linyitspor)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...