22 Nisan 2010 Perşembe

Yer Siyah Gök Kırmızı !

Yer Siyah Gök KırmızıLigin bitimine kısa bir süre kala zirvedeki yerini kimselere kaptırmayan Linyitspor’a inananlar, Tavşanlı’yı bayraklarla süsledi.

TFF 2. Lig 1. Klasman Grubu’nun lideri Linyitspor, Bank Asya yolunda ilerlerken; takımına inanan yediden yetmiş yediye tüm taraftarlar kırmızı siyahlılar için ambiyans oluşturmaya devam ediyor. Son haftalarda, taraftar sayısında ciddi artış gözlenirken, stadı hınca hınç dolduran seyircilerimiz, tek yürek halinde, heyecanla kalan üç maçtan çıkacak sonucu bekliyor.

Bekleyiş sürerken; boş durmayan taraftar grupları, kurumlar ve esnaf, Tavşanlı’nın dört bir yanını kırmızı siyah bayraklarla süsleyip takımlarına olan inanç ve güvenin sinyalini verdiler. Tavşanlı’nın giriş ve çıkışlarını, ilçenin işlek caddelerini bayraklarla donatanlar, Linyitspor aşkının ve Bank Asya umutlarının ne derece güçlü olduklarını cümle aleme ilan ettiler.

Şehrin bayraklarla donatılmasının fikir babası, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ali İhsan Özden ‘’Yalova maçı dönüşü, Bursa halkının nasıl tek yürek olarak takımlarına destek olduklarının şahidi olduk. Büyük şehirden tutun da ilçelerine kadar her yerde Bursaspor bayrağı görmek mümkün. Bursa halkı, takımlarına olan inancın sembolü olarak bu davranışta bulunmuşlardı. Ancak şu bir gerçek ki biz; Tavşanlı Halkı olarak Linyitspor’a, Bursaspor taraftarından daha fazla inanıyor ve güveniyoruz. İşte bu duygularla geliştirdiğimiz fikir çerçevesinde Tavşanlı Belediyesi, odamız ve çeşitli esnaf arkadaşlarımızın girişimiyle yaptırdığımız bayrakları tüm ilçede dalgalandırıyoruz;’’ dedi.

Üç günlük fikir alışverişinden sonra Zeytinburnuspor maçına yetiştirdikleri bayrakların maliyetinin de ekonomik olduğunu belirten Özden ‘’Araştırmalarımız sonucunda İstanbullu bir firma aracılığıyla bayrakları diktirdik. Gerek kumaşları kaliteli gerekse renkler son derece uyumlu ve göze hoş geliyor. Ağırlığını azaltmak ve görüntüyü maksimum seviyede güzelleştirmek için transparan kumaş tercihi yaptık. Son derece şık durdu. Kırka yakın bayrak yapıldı ve hala kimi şahıs ve kurumlardan da talep var. Kim ne kadar bayrak isterse herkese gece gündüz yardımcı olabiliriz. Yeter ki Linyitspor’a destek olsunlar. Bank Asya yolundaki takımımıza helal ve feda olsun;’’ şeklinde konuşmasına devam etti.

Şampiyonluk Turu Yatla Atılacak

Bunların yanı sıra futbolculara başka bir hediye daha vereceklerini söyleyen Özden ‘’Takımımız grubunda şampiyon olursa, onları yat turuyla ödüllendireceğiz. Grubu lider bitirip, ekstra play-off’a çıkacak futbolcularımıza, Beykoz maçından sonra çıkaracağımız boğaz turuyla teşekkür edeceğiz. Beykoz’dan başlayacağımız turla tüm boğazı turlayıp, muhteşem manzara eşliğinde kutlama yapacağız.’’ diyerek sözlerine son verdi.

HABER: ALTERNATİF RADYO

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...