11 Temmuz 2011 Pazartesi

"Elimizden geleni yapıyoruz"

Bank Asya 1. Lig takımlarından TKİ Tavşanlı Linyitspor'un teknik direktörü Coşkun Demirbakan, ''Tavşanlı futbolseverlerine iyi bir takım izletmek için elimizden gelen bütün çalışmaları yapıyoruz'' dedi..


Demirbakan, yaptığı açıklamada, hazırlıklarının ilk bölümünü Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesindeki kulüp tesislerinde sürdürdüklerini bildirdi.

Kaleciler Oğuz Dağlaroğlu ve İbrahim Genç'in yanı sıra Tanju Yavuz, Mehmet Akyüz, Onur Bektaş, Cemil Adıcan, Davut Babur, Taner Arı, Hasan Ali Durtuluk, Milan Ristovski ile yollarını ayırdıklarını belirten Demirbakan, kaleciler Giresunspor'dan Fevzi Tuncay ve Gençlerbirliği'nden Ulaş Güler dışında Manisaspor'dan Şener Aşkaroğlu, Konya Torku Şekerspor'dan Rıdvan Sağlam, Göztepe'den Ferhat Çulcuoğlu, MKE Kırıkkalespor'dan Metehan Andaç Özlü, Çanakkale Dardanelspor'dan Mesut Saray'ı transfer ettiklerini söyledi.

Transfer çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Demirbakan, denemeye aldıkları futbolcuları A2 takımına dahil edip as takıma karşı oynattıklarını anlattı.

Demirbakan, başka kulüplerin altyapılarında yetişen oyuncuları transfer etmenin değil, cesaretli olup kendi takımının altyapısından gelenleri oynatmanın önemli olduğuna işaret ederek, ''Analizleri sevmiyorum. Avantaj ve dezavantaj kavramları benim için geçerli değil. Futbolda sadece o an vardır. Rakibin bir hafta önceki oyunuyla önümüzdeki hafta oyunu aynı değildir. Türkiye'de para önemli olduğu için çok iyi beklediğiniz takımlar kötü çıkabiliyor veya 'çok kötü' dediğiniz takım çok iyi çıkabiliyor'' diye konuştu.

Demirbakan, Kütahya futbolseverlerine iyi bir takım izletmek için ellerinden gelen bütün çalışmaları yaptıklarını dile getirerek, bunun için transfer döneminde ince eleyip sık dokuduklarını kaydetti.

Takımın geçen sezon iç saha maçlarını Kütahya'da yaptığını, ancak bu sezon Tavşanlı'da oynayacaklarını ve bundan mutlu olduğunu bildiren Demirbakan, ''15 Temmuz'da Bolu'da başlayacak kampa kadar burada sıkı bir şekilde hazırlanacağız. Kalecilerimiz Fevzi ve Ulaş, takımımıza uyum sağladı. Önümüzdeki sezon önemli katkılar sağlayacaklarını düşünüyorum. Üç yabancı transfer hakkımız var. Bu konuda çok hassas davranıyoruz. Üçü siyahi 4 yabancıyı deniyoruz'' ifadelerini kullandı.

Demirbakan, 29 Temmuz'da sona erecek Bolu kampında 5 takımla hazırlık karşılaşmaları oynayacaklarını sözlerine ekledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...