30 Temmuz 2011 Cumartesi

Linyitspor Taşları Otutturma Çabasında | Nihat Mermer

Bank Asya 1. Lig takımlarından; geçen sezonun flaş ekibi TKİ Tavşanlı Linyitspor, yeniden yapılanmak üzere başladığı 2011-2012 sezonunda, taşları yerine oturtabilmek için çalışıyor.
Bank Asya 1. Lig takımlarından; geçen sezonun flaş ekibi TKİ Tavşanlı Linyitspor, yeniden yapılanmak üzere başladığı 2011-2012 sezonunda, taşları yerine oturtabilmek için çalışıyor.

2007-2008 futbol sezonunda, 3. Lig macerasıyla yeniden profesyonel lige adım atan ve 3. Lig'de geçirilen iki sezonun ardından tarihinde ilk kez çıktığı 2. Lig'e sil baştan oluşturduğu takımla başlayan TKİ Tavşanlı Linyitspor, efsane kadronun başına sezon ortasında yapılan kan değişikliği ile Mustafa Reşit Akçay'ı getirmişti ve 2. Lig'deki dengeleri alt üst ederek, bir kere daha tarih yazıp Bank Asya 1. Lig'e çıkmıştı.

2. Lig kadrosununun iskeletini bozmadan yoluna devam eden kırmızı siyahlı Kütahya temsilcinin yönetimi, akılcı transferlerle takviye yaptığı takımı Süper Lig'in kapısına dayamayı başarmıştı.

2010-2011 sezonunun başında 'en zayıf halka' olarak görülen ekip, aldığı sonuçlarla Türkiye'de haftalarca konuşuldu. Türk spor camiasının gözünü diktiği takımın göz dolduran futbolcularına kancayı takan rakipler, 2011-2012 sezonuna başlarken, Linyitsporlu futbolcuları kapış kapış aldı.

Mehmet Akyüz Beşiktaş'a, Paralar Kasaya

2010-2011 sezonunun en olumlu iki tranferinden biri olan Mehmet Akyüz, attığı goller ve gösterdiği performansla Galatasaray ve Beşiktaş'ın takibindeydi. Son sözü söyleyen siyah beyazlılar, kadrosuna kattığı futbolcu için ödediği bonservis bedeli, Linyitspor'un kasasını doldurdu.

Bir Kere Daha Sil Baştan

2010-2011 sezonundaki takımın iskelet kadorusunun neredeyse tamamı başka takımlara giderken, boş durmayan yönetim de gerek yurt dışında gerekse yurt içinde futbolcu arayışına girdi. Yeni oluşum süreci ile teknik kadrosunu da yenileyen kırmızı siyahlılar, rekabeti sevecek ve başarıya aç futbolcuların peşine düştü.

İmparator Coşkun Demirbakan

İlk iş olarak 'İmparator' lakaplı, kariyerinde bir çok başarıya imza atmış Coşkun Demirbakan ile anşalan yönetim, parasal dengeleri bozmamak adına hareket ederek, tavan ve taban ücretlerinde uçuruma mahal vermemek için en önemli oyuncularından bile vazgeçti. Teknik kadro ile kafa kafaya vererek yine en akılcı ve en ekonomik transferlerin hesabını yapan yönetim, 2. Lig'e başlarken oluşturduğu efsane kadronun benzerini toplamak adına çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bu Kez Savunan Değil Saldıran Olacak

2 Lig'in en çok gol atan takımlarından olan ve rakiplerinin korkulu rüyası haline gelen Linyitspor, Bank Asya 1. Lig'deyse daha çok savunma futboluyla ön plana çıktı. 'Yenemiyorsan, yenilme' mantığıyla maçlarını oynayan ekip, 2011-2012 sezonu için daha saldırgan ama yine savunma güvenliğini elden bırakmayan bir takım hüviyeti oluşturmanın planlarını yapıyor.

Souhali Toure Fırtına Gibi

Geçen sezon, gol atma becerisi kadar, sürati ile de dikkati çeken Mehmet Akyüz'ü Beşiktaş'a veren Linyitspor, onun boşluğunu dolduracak oyuncuyu, Fildişi Sahilleri'nden buldu. Kanat organizasyonlarında etkili olan ve gerek topla gerekse topsuz olarak son derece süratli olan Souhali Toure'yi kadrosuna katan kırmızı siyahlı ekip, siyahi oyuncusunun yeteneği sayesinde çok can yakacağa benziyor. Topla bütünleşen ve savunma oyuncularını alt etme konusunda hayli iyi gözüken Souhali Toure'yi Türk futboluna kazandırmayı amaçlayan Linyitspor, bir kere daha yeni yıldızlar doğurmayı kendisine görev edinmiş vaziyette.

İki Tanıdık İsim Kampın En İyisi

Kadrosuna yepyeni isimler katan Linyitspor, 2011-2012 sezonu hazırlıkları için bu sene Bolu'yu seçti. 15-29 Temmuz 2011 tarihleri arasında yapılan kampta oldukça disiplinli davranan ve futbolculara göz dağı veren Demirbakan'ın dediklerini harfi harfine yerine getirmeye çalışan oyunculardan iki isim var ki çalışkanlıkları ve tuttukları formla kampın gözbebeği haline geldiler.

'Yaşlı Kurt' Abdi Aktaş ve savunma oyuncusu Hasan Yaşar, gösterdikleri performansla alkış alırken, yeni kurulan kadronun henüz uyum sürecini atlatamadığı dikkatlerden kaçmadı.

Ligler Ertelendi 2. Kez Bolu Yolu Gözüktü

Türk Futbolu'nu yangın yerine çeviren şike iddialarının henüz sonuca bağlanamamasından ötürü başlangıç tarihi 10 Eylül 2011 tarihine ertelenen Bank Asya 1. Lig'in gecikmesi, Linyitspor açısından hem iyi hem de kötü oldu. Uyu sürecini aşamayan ve takım ruhu için taşların oturmasına çabalayan yeni kadronun birbirini daha iyi tanımasına imkan sağlayacak gecikme, yönetimiyse sıkıntıya soktu. Tüm sezonun performansını belirleyecek yükleme çalışmalarının ardından başlaması gereken lig, şike skandalı yüzünden ertelenince, mevcut formun korunması ve daha fazla yükleme yapılması için bir kere daha kampa girmek zorunda kalan kırmızı siyahlılar, ilk kampın ardından gireceği 1 haftalık tatil sonrasında bir kere daha Bolu yolarına düşecek ve ikinci kez kampa girecek.

Nihat MERMER

2 yorum:

  1. geçen sene yabancısız ve yedeksiz oynadık,üstelik mustafa akçay hasan yaşar gibi bir oyuncuyu bütün sezon kulübede tutttu.Bu sene şu ana kadar alınan iki yabancıda son derece kaliteli ve bank asya'ya damgasını vuracak oyuncular,bol miktarda kaliteli yedeğimiz var,tahminim play-off oynamadan direk bank asya'ya çıkarız.

    YanıtlaSil
  2. Bloğunuzun içerisindeki makalerilerin hergün takip ederek yeni bilgiler ediniyoruz. Burun ameliyatı fiyatları bilgilerine sitemizden ulaşabilirsiniz.

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...