17 Ağustos 2011 Çarşamba

Demirbakan: Kalemize top gelmiyor

Tavşanlı Linyitspor'un teknik direktörü Coşkun Demirbakan "Kalemize fazla top gelmiyor ve bu bizim için çok sevindirici" dedi. 


Sezon hazırlıklarını Bolu'da sürdüren Bank Asya 1. Lig takımlarından TKİ Tavşanlı Linyitspor'un teknik direktörü Coşkun Demirbakan, son hazırlık maçlarında Adana Demirspor ve Kasımpaşa'dan gol yemediklerini belirterek, ''Kalemize fazla top gelmiyor ve bu bizim için çok sevindirici'' dedi.
        
Demirbakan, ligin başlama tarihinin ertelenmesinden dolayı Bolu'ya ikinci kez gelip kamp çalışmalarına başladıklarını söyledi. Kamptaki hazırlık maçlarından ilkinde Adana Demirspor ile 0-0 berabere kaldıklarını, ikincisinde Kasımpaşa'yı 2-0 yendiklerini belirten Demirbakan, yarın Şanlıurfaspor ile karşılaştıktan sonra 20 Ağustos'ta Tavşanlı'ya döneceklerini ifade etti.
        
Hazırlık sürecinde takımın uyumu, kondisyon durumu ve taktik düşüncesinin önemli olduğunu ve bunları yerleştirmeye çalıştıklarını dile getiren Demirbakan, ''Futbolcularımızın algısı iyi, uyum sağlama yolunda epey mesafe katettiğimizi düşünüyorum. Zaten çoğu anlayış olarak birbirine yakın futbolcular. Kadromuz da geniş, iyi futbolculara sahibiz. Kadro kurmakta seçim yaparken zorlanabiliriz. Çünkü aralarında ciddi bir yarış var. Hazırlık maçlarında iki yarıda iki ayrı 11'i deniyoruz. Adana Demirspor ve Kasımpaşa maçlarında gol yemedik. Rakiplerimizin hücum oyuncuları, defansımızın dikkatli ve iyi oyunu nedeniyle gol bulamadı. Kalemize fazla top gelmiyor ve bu bizim için çok sevindirici. Önümüzdeki sezon için şu anda bir şey söylemek erken ama epey olumlu gelişmeler var. Taraftarlarımız futbolu özledi. İnşallah buradaki olumlu görüntü lige yansır, onların özlemini dindiririz'' şeklinde konuştu.
        
YABANCI TRANSFERİNE ''ORGAN NAKLİ'' BENZETMESİ 
Demirbakan, görüştükleri 3 yabancı santrfordan biri ve bir yerli kaleciyi takıma dahil ederek transferi kapatacaklarını belirtti.
Yabancı futbolcu seçiminde, takıma uyum sağlama ölçütünü ön planda tuttuklarına işaret eden Demirbakan, ''Yabancı transferini organ nakline benzetiyorum. Bünyeye uymazsa olmaz. Kadromuzdaki futbolcularla hangisi uyum sağlayabilir, bütünleşebilirse biz o santrforu tercih edeceğiz'' ifadesini kullandı.
        
Demirbakan, Bolu'daki ilk hazırlık kampında sakatlanan ve ameliyat edilen kaleci Fevzi Tuncay'ın, sezonun 4'üncü haftasından itibaren oynayabileceğini kaydetti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...