5 Ağustos 2011 Cuma

’’Meteorlar’’ yuvasına dönüyor ...

Bank Asya 1. Lig’e geçen sezon yükselerek iç saha maçlarını Kütahya’da yapmasına rağmen play-off oynama başarısı gösteren TKİ Tavşanlı Linyitspor, gelecek ay başlayacak yeni sezonda rakiplerini, Tavşanlı’da yenilenmesi tamamlanma aşamasına gelen Ada Stadı’nda ağırlayacak.1943 yılında kömür işçileri ve ailelerinin spor yapması amacıyla kurulan ’’Meteorlar’’ lakaplı TKİ Tavşanlı Linyitspor, 2009-2010 sezonunda TFF 2. Lig’de play-off etabını birincilikle tamamlayarak 67 yıllık tarihinde ilk kez Bank Asya 1. Lig’e yükseldi.
İlk sezonunda başarılı bir performans sergiledikleri ligi 6’ncı sırada bitirerek play-off oynama imkanını elde eden kırmızı-siyahlılar, yarı finalde Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’a yenilerek elendi.
TKİ Tavşanlı Linyitspor’un TFF 2. Lig’de mücadele ettiği yıllarda rakiplerini ağırladığı Ada Stadı, Bank Asya 1. Lig ölçütlerine uymadığı için geçen sezon başlamadan önce onarım ve yenilemeye alındı. Bu çalışmaların sezon sonuna kadar devam etmesi nedeniyle iç saha maçları, Tavşanlı’ya 50 kilometre uzaklıktaki Kütahya’da, 12 bin seyirci kapasiteli Dumlupınar Stadı’nda yapıldı.
Kırmızı-siyahlılar, Dumlupınar Stadı’nda normal sezonda çıktığı 16 maçta rakiplerine hiç yenilmeyerek, ’’evinde namağlup tek takım’’ unvanıyla ligdeki ilk sezonu bitirdi.

SEZON ÖNCESİ SEYİRCİ KAPASİTESİ 4 BİN 850’YE YÜKSELECEK
Teknik direktörlüğe Coşkun Demirbakan’ı getiren ve futbolcularının çoğunu yenileyen TKİ Tavşanlı Linyitspor, Bank Asya 1. Lig’de taraftarının karşısına Tavşanlı’da ilk kez çıkmaya hazırlanıyor.
Daha önce 2 bin 300 kişi kapasitesine sahip Ada Stadı’ndaki eski koltuklar yenilendi, bin 200 kişilik kale arkası tribünün yapımının tamamlanmasıyla kapasite 3 bin 500 kişiye ulaştırıldı. Kale arkası tribününün yanına 500 kişilik portatif tribün yapılması, kapalı tribünün üzerindeki yürüme alanlarına 300 koltuk monte edilmesi ve koltukların birbirine yakınlaştırılmasıyla sezon öncesi seyirci kapasitesinin 4 bin 850’e yükseltilmesi hedefleniyor.
Tavşanlı Belediyesinin girişimiyle kapalı tribünün karşısında bulunan duvarın çevresindeki 5 bin 700 metrekare alan, ’’spor alanı’’ olarak tescillendi. Belediyenin İl Spor Müdürlüğüne bedelsiz devredeceği bu alanda birkaç yıl içerisinde kapalı tribün inşa edilerek, seyirci kapasitesinin 10 bine çıkarılması amaçlanıyor.

STADIN GÜVENLİĞİ 18 KAMERAYLA SAĞLANACAK
Protokol ve basın tribününün inşası tamamlanarak televizyon yayını için uygun hale getirilen stadın güvenliği, 18 kamerayla sağlanacak. Kişilerin göz renklerini tespit edecek teknik donanıma sahip 3 hareketli ve 15 sabit kamerayla tüm tribünler, giriş-çıkışlar, özel otopark alanları kontrol altında tutulacak, herhangi bir olumsuz durumda kişilerin kimlikleri anında belirlenecek.
Engelli tribüne de sahip olan statta tuvaletlerle ilgili çalışmaların 8 Ağustos’a kadar bitirilmesi planlanıyor.
Stadın güvenlik alanlarında biletsiz seyirci olamayacak. Birinci güvenlik alanından geçen seyirci, turnikelerin bulunduğu ikinci güvenlik alanına gelecek. Manyetik okuyucusu bulunan turnikelerden geçebilmek için mutlaka bilet almak gerekecek. Biletteki barkodu okumadan açılmayacak turnikeler dolayısıyla hem seyirci sayısı tam anlamıyla bilinecek hem de biletsiz seyirci stada giremeyecek.
Son rötuşlara devam edilen Ada Stadı ile ilgili 15 Ağustos’a kadar Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) başvurulacak ve lig maçlarının yapılabilmesi için gereken onay beklenecek.
  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...