4 Nisan 2012 Çarşamba

Zafer Atalay'dan değerlendirme..


TKİ Tavşanlı Linyitspor Kulübü Başkanlı Zafer Atalay, Giresunspor maçını başlangıç maçı olarak kabul ettiklerini anlatarak, "Hocamızla temiz bir sayfa açalım tekrar istediğimiz noktaya gelelim diye düşünmüştük. Bunu da başardık, hem hocamızla hem taraftarlarımızla birlikte. Ancak daha sonraki Boluspor maçında maalesef istediğimiz oyunu tutturamadık. Bana göre beraberlikle geçmesi gereken maç, sabaha kadar devam etseydi maç berabere biterdi. Ancak bireysel bir atak neticesinde 1-0 mağlup olduk. Geçen haftaki Akhisar maçında da yine galibiyet parolasıyla çıktık, golü de bulduk. İyi giderken kalecimizin başına gelen talihsiz bir kaza nedeni ile bana göre kaza demek biraz yersiz, kasti bir hareket sonucunda kalecimizin saf dışı kalması nedeni ile yerine giren yedek kalecimiz Fatih'in tam manası ile ısınmamış olmasından dolayı gol yedik. Arkasından da ikinci golü yiyerek mağlup ayrıldık. Burada kaleci Yavuz'un sakatlanması futbolcularımızı demoralize etti. Aynı zamanda rakip tarafın futbolcularının da bazılarını etkiledi" dedi.

Kaleci Yavuz'un durumu hakkında da bilgi veren Başkan Atalay, "Kalecimizin yaranın açık olan yerlerinin kapanmasını bekleyeceğiz. Yavuz'u memleketine gönderdik. Hastaneden çıktı, tahmin ediyorum önümüzdeki hafta olmayabilir ama ondan sonraki maçta inşallah sahada göreceğiz. Bizim için uğur getireceğini düşünüyorum. Öyle umut ediyorum ki Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçında yenip, buraya 3 puanla dönmeyi düşünüyoruz" diye konuştu.

Takımın başına talihsiz olaylar geldiğini anlatan Atalay, "Talihsiz olaylar geliyor başımıza. Bir türlü kıramadık bu talihsizliği. Artık umutla diğer maçlara bakacağız artık. Şu anda tehlikeli bölgedeyiz. Yani çok hassas bir noktadayız. Bundan sonraki maçlarda puan almak, rakiplerin de puan kaybetmesini beklemekten başka bir şeyimizde yok. Çok fazla ümitsizliğe kapılmamakta gerekir. Bizden sonra olan Giresunspor maçında puan farkımız 5, bu 2 maça tekabül eder. Ama hiçbir zaman ümidimizi bitirmek gerekir. Bunun için de topyekun taraftar olarak, Tavşanlı halkı olarak, futbolcular olarak takımımıza güvenmemiz gerekir. Esas birlik ve beraberlik bugünlerde lazım. Bu aralarda takımı yalnız bırakırsak Allah korusun neticesi kötü olabilir. Bu kötü günlerden sevinenler olabilir olacaktır da. Bu kötü düşünenlere fırsat vermememiz lazım. Sene sonunda istediğimiz yerde olmasak bile bu ligde kalacağımızı ümit ediyorum. Takımı destekleyelim, gün beraberlik günüdür. Gün bütünlülük günüdür, takımı yalnız bırakmayalım, onlara daha da güç ve moral verelim" ifadelerini kullandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...