16 Aralık 2010 Perşembe

"Sansasyonel olma derdinde değiliz"

"Sansasyonel olma derdinde değiliz"

Bank Asya 1. Lig'de deplasmanda Akhisar Belediye Gençlik ve Spor ile karşılaşacak TKİ Tavşanlı Linyitspor'da, teknik direktör Mustafa Akçay, ''Kesinlikle galip gelip ilk yarıyı play-off potasında bitirerek olay yaratmak, otoriteleri sarsmak gibi bir endişemiz yok'' dedi.Kırmızı-siyahlı ekip, Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesindeki kulüp tesislerinde yaptığı antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü.

Antrenman sonrası kulüp başkanı Mustafa Çokuslu, antrenörler ve futbolcular, futbol sahası şeklinde hazırlanan ve üzerinde ''Nice mutlu yıllar, Tavşanlı size minnettar'' yazılı pastayla Akçay'ın 53. yaş gününü kutladı.

TKİ Tavşanlı Linyitspor'da, Çaykur Rizespor maçında sarı kart görerek cezalı duruma düşen Mehmet Besler ile sakatlanan Onur Bektaş, Akhisar mücadelesinde yer alamayacak. Sakatlıkları bulunan Mikail Üzümcü, Ahmet Yakak ve Hasan Yaşar'ın durumları ise maç saatinde belli olacak.

Akçay, yaptığı açıklamada, sansasyonel olma derdinde olmadıklarını ve galibiyete odaklanarak ses getirmek yerine, mantıklı skor peşinde olduklarını söyledi.

Sakat ve cezalı oyuncuları bulunan ekibinin her koşulda takım olduğunu belirten Akçay, eksiklerin bahane olmaması gerektiğini ifade ederek, ''Çok klasik olacak ama zor hem de çok zor bir maça hazırlanıyoruz. Belki de ilk yarının en zor maçı olacak. Rakibimiz bizi alt ederek, ilk yarıyı alabileceği maksimum puanla kapatmak isteyecektir'' diye konuştu.

Öncelikli amaçlarının küme düşmeme olduğu yineleyen Akçay, şunları kaydetti:
''Bazıları farklı pencereden bakıyor olabilir. Bizi başka yerlere koymak isteyebilirler. Ancak bizim hedefimiz belli. Kesinlikle galip gelip ilk yarıyı play-off potasında bitirerek olay yaratmak, otoriteleri sarsmak gibi bir endişemiz yok. Aklımızla hareket etmeye devam edeceğiz. Elbette galibiyet hep iyidir ama deplasmanda alınabilecek 1 puan bile geleceğe yatırımdır. Biz işimizi yapıp mantıklı oyunumuzu sergilemeye devam edeceğiz.''

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...