15 Mayıs 2011 Pazar

Akçay: Antep'ten korkmuyorum

TKİ Tavşanlı Linyitspor'un teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay "Play-off etabında karşılaşacağımız Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'dan asla korkmuyorum, çekinmiyorum" dedi.


Bank Asya 1. Lig'de Akhisar Belediyespor ile 3-3 berabere kalan TKİ Tavşanlı Linyitspor'un teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, "Saha içinde ve dışında ekip olma ve 'biz' anlayışını öne sürdüğümüz için play-off etabında karşılaşacağımız Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'dan asla korkmuyorum, çekinmiyorum" dedi.

Akçay, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmanın hem kendileri hem Akhisar Belediyespor için stratejik önemi bulunduğunu söyledi. Başlangıçtan sonuna kadar oyunu kontrol etmek istediklerini, bundan dolayı orta sahayı kalabalık tutan bir anlayışla maça başladıklarını belirten Akçay, şöyle devam etti:"Stresi yüksek müsabakalarda bireysel hatalar olabileceği hoşgörüsünü bulunduran bir maçtı. Her iki takım da istediğini aldı. Düşen takımlar için 'geçmiş olsun', play-off bölümüne yükselenler için 'hayırlı olsun' diyorum. Play-off maçları, belki de sezon içerisindeki müsabakalardan daha zevkli geçecek. Çünkü herkes artık sonuna kadar gücünü, stratejisini, avantajlarını kullanacak. Biz de böyle oynayacağız. Sezonun başından sonuna kadar takım olma anlayışını sürdüren bir ekibiz. Dolayısıyla play-off karşılaşmalarında takımımızda yer alamayacak oyuncularımızın yerini dolduracak arkadaşlarımız var."

Akçay, play-off bölümünde Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a karşı ilk maçı Kütahya'da oynamalarının kendileri için avantaj olduğuna değinerek, yaklaşık iki yıldır başında bulunduğu ekibe takım olma ruhunu aşılamaya çalıştığını vurguladı.

Bireylere dayalı, bireyi öne çıkaran bir anlayışa asla sahip olmadıklarına dikkati çeken Akçay, şunları kaydetti:"Saha içinde ve dışında ekip olma ve 'biz' anlayışını öne sürdüğümüz için play-off etabında karşılaşacağımız Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'dan asla korkmuyorum, çekinmiyorum. İlk müsabakada avantaj olabilecek skor ya da strateji elde edebiliriz. İkinci müsabakada rakibimizi daha zorlayıcı, skor arayıcı duruma getirebilirsek, bizim avantajımız olacak. İç saha avantajımızı sonuna kadar kullanacağız."

Takımının ilk iki golünü atan stoper Tanju Yavuz da sezon başından bu yana play-off'a kalacaklarına inandıklarını bildirdi.Normal sezonu iç sahada yenilmeden tamamlamalarının büyük bir başarı olduğunu dile getiren Yavuz, "Biz play-off takımıyız. 3. Lig'den 2. Lig'e, 2. Lig'den Bank Asya 1. Lig'e play-off etaplarını geçerek yükseldik. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor engelini aştıktan sonra 15-20 bin seyirciyle İzmir'e gidip Spor Toto Süper Lig'e yükselmek istiyoruz" diye konuştu.Cem Kavçak ise ilk yarı kendilerinin, ikinci yarı Akhisar Belediyespor'un daha iyi oynadığını belirterek, "Yüzüp yüzüp kuyruğuna geldiklerini" ve Bank Asya 1. Lig'deki ilk sezonunda büyük başarılara imza atan takımlarını Spor Toto Süper Lig'e çıkarmak istediklerini söyledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...