6 Mayıs 2011 Cuma

Hakan Şükür'den Tavşanlı'ya övgü !

TKİ Tavşanlı Linyitspor'un ligdeki başarısını değerlendiren milli futbolcu Hakan Şükür, "Çok büyük paralar, çok büyük hedefler ile yola çıkanların hiçbir şey yapamadığı ülkemizde bizlere o köşeden çok güzel mesajlar verdiler. Türk futboluna örnek oldular" dedi.


İstanbul Esenler'de düzenlenen 1. Uluslararası Futbol Turnuvası'nın açılış törenine katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı ve spor yorumcusu Hakan Şükür, Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden TKİ Tavşanlı Linyitspor'un başarısını örnek göstererek büyük takımların kendilerine ders çıkarması gerektiğini söyledi.

Süper Lig kapısına dayanan TKİ Tavşanlı Linyitspor'un taraftar gruplarından da övgüyle bahseden Hakan Şükür, "Tavşanlı Linyit çok önemli bir başarıya imza attı. Halihazırda Süper Lig'e direkt çıkmak için az da olsa şansı var. Ama ilk altıda yer alıyor. Uyguladığı sistemle, Sayın Mustafa Hoca'nın çok başarılı bir antrenör olduğunu biliyorum. Bu kadar istikrarlı bir şekilde gidişin, kendi sahasında yenilmemesinin altında bir takım ruhu yatıyor. Bunu sağlaması, futbol felsefeme çok uyan bir şey olduğu için mutluluk veriyor bana. Belki kimsenin hesap etmediği bir başarıyı yakalamak benim kriterlerime göre daha kolaydır. Çünkü kimsenin beklemediği anlarda takım ruhunu yakalarsanız önemli bir başarı sağlamış olursunuz. Maçlarını da Tavşanlı dışında Kütahya'da oynuyorlar. Seyircide de bir bilinç oluştu. Oradaki kardeşlerimizin maç sonrası sevinçlerini, hareketlerini ve o coşkuyu paylaşmalarından çok büyük örnekler çıkarıyorum. Takım olduğunuz zaman, bütün olduğunuz zaman nelerin başarılabileceğini gösterdiler. Bu da Türk sporu için ayrı bir mutluluk. O genç kardeşlerimizden örnek alınacak çok şey var. Büyük takımlarımıza bunu anlatmak istiyorum. Çok büyük paralarla, çok büyük hedeflerle yola çıkanların hiçbir şey yapamadığı ülkemizde, arpa boyu yol alamadığımız sportif anlamdaki gidişimizde bizlere o köşeden yani o şirin, güzel yerden çok güzel mesajlar verdiler" dedi.

"BİZİ KONUŞTURMAYA MECBUR BIRAKIYOLAR"
2006 yılında amatör kümede mücadele ederken, çok kısa sürede bütün basamakları geçen ve bu sezon katıldığı Bank Asya 1. Lig'de fırtınalar estiren TKİ Tavşanlı Linyitspor'u kendi başarısıyla özdeşleştiren Hakan Şükür, seyirci kitlesinin küçük ama yüreklerinin büyük olduğuna işaret etti.

Şükür, "Eğer bir şeyi samimi bir şekilde istiyorsanız, çalışıyorsanız, dirayet gösteriyorsanız, buna da katılımını oradaki seyirci kitlesi ile -küçük olması önemli değil, yüreklerinin büyük olması ile- bugün bizlerin huzurunda bile bunları konuşmaya mecbur bırakıyorlar. Belki bizde de bir hata var. Onu söylemeden geçmeyelim. Tavşanlı Linyit'i örnek göstermemdeki sebep; ben de siyasete girdim. İstikrarı futbolcu kişiliğim ile ön planda tutan biri olmam. Geçici başarılar değil de istikrarlı başarılar peşinde koşan biriydim" şeklinde konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...