25 Şubat 2011 Cuma

Şartların Gerektirdiğini Yaparız

TKİ Tavşanlı Linyitspor teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, saldırgan bir rakiple karşılaşabileceklerini ancak hazırlıklı oldukjlarını belirterek, “Şartlar neyi gerektiriyorsa onu yaparız;” dedi.

Hafta sonu, Kütahya Dumlupınar Stadı’nda Adanaspor ile mücadele edeceklerini anımsatan Akçay, turuncu beyazlıların ligdeki konumları gereği tehlike yarattığını ve asla hafife alınmaması gerektiğini söyledi. Lige ve her bir lig maçına bakış açılarının her zaman aynı olduğunu kaydeden Akçay, “Elbette kendi sahamızın horozu olma mantığı devam ediyor ancak unutulmamalı ki ilk düşüncemiz yenilmemektir. Evimizdeki istikrarlı oyunumuzu sürdürmek istiyoruz. Rakibimizin, şiddetle puana ihtiyacı oduğunu biliyoruz. Bu nedenle saldırgan futbol anlayışıyla karşımıza çıkacaklarını düşünüyoruz. Biz de bu anlayışa karşı her an tetikte olacağız;” dedi.

Adanaspor maçına Mehmet Akyüz ve Mikail’den yoksun çıkacakları hatırlatılan Akçay, “Tek başına eksiklik, eksiklik değildir. Zira biz bir takımız ve oynamayan oyuncularımız, görev verildiğinde olmayanı aratmayacak vaziyette. Bu müsabaka, yepyeni oyuncular kazanmamızın vesilesi olabilir. Kazandığımız taktirde, şampiyonluk adayı olarak görüleceğiz ve dikkat çekeceğiz. Biz, bu duruma alışığız. Oyuncularımızın, fiziksel ve psikoljik güçleri, içinde bulundukları durumu kaldırmaya son derece müsait. Camia olarak bu konuda tecrübeliyiz;” dedi. Başarı grafiği yüksek olan takımın birkaç takviye dışında alt lig oyuncularını barındırdığı ve normal şartlarda alt lig oyuncularının üst ligde tutunamayacakları felsefesiyle ilgili düşünceleri de sorulan Akçay, şöyle cevap verdi: “Takımın yapısının, çok bilinen bir dünya görüşünü alt üst ettiğini gözle görülür şekilde ispat ettik. Gelişime açık, yetenekleri olan ve şartlara uyum sağlayıp kendilerini geliştirme eğiliminde olan oyuncu profiline sahibiz. Futbolcularımız, içinde bulundukları şartları zekalarıyla birleştirdi ve yeteneklerini geliştirdi. Bu durum, dünya üzerinde az rastlanılan bir olaydır ve futbolcularımızın bu başarısından dolayı onlarla gurur duyuyorum.”

kutahyaninsesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...